neljapäev, 18. veebruar 2010

Meenutame lustakaid lugusid oma kooliajast ning uurime ka emade-isade, vanaemade-vanaisade koolipõlve mälestusi

Algamas on uus konkurss, millest ka meie võiksime osa võtta.
Lugege siinkohal siis täpsemat infot selle võistluse kohta. Homme koolis räägime sellest kindlasti veel :)

Õpilastööde konkurss "Koolielu tänapäeval ja vanasti"
Haridus- ja Teadusministeerium kuulutab välja järjekordse õpilastööde konkursi sarjast „Vaatan ja imestan, märkan ja õpin!“. Tänavu oodatakse õpilastelt kolme järjestikuse põlvkonna esindajate kogemustele tuginevaid meenutusi koolielust. Kirjatöö annab autoritele võimaluse proovida kätt perekonnapärimuse kogujana ning mõelda selle üle, kui palju ja kuidas on kooliolustik ajas muutunud. Fookuses on isiklikud kooliga seotud lood, mis põhinevad elamustel, hinnangutel ja suhtumistel oludesse, sündmustesse ja inimestesse. Tööde esitamise tähtaeg on 30. aprill 2010. Autor võib valida välja pakutud teemadest sobivad, mis haakuvad tema koolikogemusega kõige paremini ning millest ta soovib lähemalt kirjutada. Seejärel vestleb ta oma kogemuse alusel valitud teemal kahe erineva põlvkonna lähedaste inimestega. Vestluspartner ei pea olema ema-isa-vanaema-vanaisa, vaid võib sama hästi olla ka vanaonu või tädipoeg või keegi teine, kes vanuse poolest ühte põlvkonda mahub. Valmib kolm isikulugu, mis on vormistatud üheks terviklikuks tööks, mis võib sisaldada illustreerivat materjali (skaneeritud fotosid, visandeid jm). Kirjatöö maht võib olla maksimaalselt 25 lehekülge.
Ülesande täpsem kirjeldus.
Näidisena toodud teemad, mille vahel võib valida ja mida võib omal valikul asendada, on järgmised:
- kooliolme (koolitee, ruumid koolis, õppevahendid ja õpikud, rõivastus jm);
- koolikord (käitumisnormid tunnis, vahetunnis, karistused või tunnustused, vahetund, koerustükid jne);
- õppetöö (koolitund, õppimine, vastamine, spikerdamine, lemmikõppeaine(d), lemmikõpetaja(d), olümpiaadid jne);
- õppetööväline tegevus (isetegevus, koolisport, koolipeod, popid asjad jne);
- koolitöö ja riigivõim (organisatsioonid koolis, riiklike tähtpäevade tähistamine, sümboolika koolimajas jne).
Töid hinnatakse kolmes vanuserühmas: 6–10, 11–14 ja 15–19aastased õpilased. Kokkuvõtted konkursitöödest tehakse ning parimaid autoreid ja juhendajaid autasustatakse maikuus.
Hindamine.
Iga vanuserühma esikoha vääriliseks tunnistatud töö autor saab auhinnaks sülearvuti. Teise ja kolmanda koha omanike vahel jagatakse muid väärikaid auhindu. Konkurss lõpeb ministri vastuvõtu ja parimate autorite ja juhendajate tunnustamisega 21. mail Tartus. Žüriisse kuuluvad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, ministri nõunik Toomas Liivamägi, kirjandusteadlane Rutt Hinrikus, Eesti Rahva Muuseumi teadur Anu Järs, Tartu Ülikooli magistrant Kaarel Antons, Tartu Tamme Gümnaasiumi emakeele ja kirjanduse õpetaja Piibe Leiger, ministeeriumi kommunikatsioonibüroo juhataja Tarmu Kurm. Võistlustööd tuleb hiljemalt 30. aprilliks 2010 saata e-postiaadressil konkurss@hm.ee või postiaadressil Munga 18, 50088 Tartu. Märgusõna „Konkurss 2010”. Töö peab sisaldama:
autori andmeid (ees- ja perekonnanimi, vanus ja klass, telefoninumber, e-postiaadress);
kui on juhendaja, siis ka tema andmeid;
kooli nime ja aadressi.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

vaja kontrollida:)